Серцево-судинні захворювання посідають перше місце серед хвороб, внаслідок яких настає передчасна смерть. Хвороби серця та судин у цьому випереджають навіть онкологію. На щастя, вони успішно піддаються лікуванню та профілактиці, якщо стежити за своїм здоров'ям, проходити діагностику серцево-судинної системи один раз на п'ять років та спостерігатися у грамотних фахівців.
Одним з найдієвіших способів лікування є остеопатія серця та судин. Комплексний та цілісний підхід у даному напрямку медицини коригує багато відомих хвороб. Остеопатичне лікування завжди спрямоване на відновлення всього організму та на оздоровлення усіх структур і систем.
Вплив остеопатії на серцево-судинну систему (ССС)
Причинами серцевих захворювань можуть бути: зайва вага, стреси, куріння, алкоголь, неправильне харчування і т. д.
Із захворювань ССС найпоширенішими є ішемічна хвороба серця та гіпертонія. Вважається, що з захворюваннями серцево-судинної системи можуть впоратися лише таблетки та уколи, які прописує лікар. При цьому лікарі не розглядають остеопатію, як варіант лікування та особливого значення їй не надають, хоча варто було б. Суть у тому, що кровообіг взаємопов'язаний з усіма анатомічними структурами організму таким чином, що на них можна вплинути за допомогою остеопатичних прийомів.
Так, в грудному відділі розташовані головні органи системи кровообігу. Якщо в цьому районі (грудина, ребра, хребет) виникають розлади, то деформується вся грудна клітка, через це порушується робота серця. При цьому зміни в його роботі можуть викликати навіть незначні збої. В такій ситуації остеопатія може надати істотну допомогу.
При правильному розташуванні грудної клітини робота серця відбувається без збоїв, викиди та частота скорочення нормалізуються, стабілізуючи цим роботу всіх органів серцево-судинної системи.
З огляду на анатомічні особливості розташування, всі адміністративні органи грудної та черевної порожнин також взаємопов'язані. Якщо в одному місці виникає порушення, то воно неодмінно вплине на роботу інших внутрішніх органів. Таким чином, порушення в області шлунка, печінки, легенів, стравоходу можуть вплинути на роботу серцево-судинної системи. Ці проблеми можуть бути і незначними, але їх необхідно та можливо усунути за допомогою лікаря-остеопата.
Якщо говорити про м'язову систему, то вона теж пов'язана з роботою серця і судин.
М'язи в організмі людини виконують багато функцій:
- Вони утворюють м'язовий корсет кінцівок з метою уникнення варикозного розширення вен, так як застій в венах може спровокувати підвищене навантаження на серце та стати причиною розвитку серцевої недостатності.
- М'язи стимулюють правильність дихальних рухів, сприяють присмоктувальній функції, внаслідок якої, кров швидше по венах надходить до серця.
- Також м'язи впливають на тиск у венах порожнини живота при скороченні та розслабленні.
- М'язовий корсет для хребта є найважливішою підтримкою від його стану залежить вся ССС.
- Таким чином, лікар-остеопат опосередковано впливає на роботу серцево-судинної системи, виключаючи порушення м'язового тонусу.
Враховуючи вищесказане, результатами впливу методів остеопатії на ССС є:
- правильна робота серця;
- нормалізація кровообігу;
- здоровий м'язовий тонус;
- врегулювання тиску.
Однак, при такій високій ефективності, остеопатія має ряд протипоказань. Її не рекомендують застосовувати при:
- онкологічних захворюваннях;
- нервових розладах;
- геморагічних інсультах,
- венозних тромбах.